Rozgoście się

Serdecznie witam wszystkich podróżujących po sieci. Trafiliście do mojej osobistej krainy składowania inspiracji wyszukanych jak i samodzielnie stworzonych. Materiał pomysłów jest posegregowany w postach, najnowsze znaleziska udostępniam na Facebooku. Zapraszam do przyłączenia się zarówno Nauczycielki jak i Rodziców. Czekam na pytania... posty są odpowiedziami na najczęścij zadawane.

Kim są Kolorowe Laurki? To dzieci, to słowa, to pamiątki sprzed lat, które tworzyły jedno ze swym opiekunem. Laurki pozwalają zatrzymać czas, uchwycić chwile i z nostalgią spojrzeć w przyszłość. Kolorowe Laurki to moja osobista strona inspiracji zdobytych zarówno podczas podróży po sieci jak i wędrówki z dziećmi pozostawianymi pod moją opieką każdego dnia -Kolorowych Laurek Rodziców, którzy mi zaufali. Kolorową Laurką jest przede wszystkim moja Córka, z którą jeszcze raz mogłam przewędrować dzieciństwo, a dziś widzę swoją młodość w jej oczach.
Kolorowe Laurki to moje wychodowane skrzydła, które unoszą mnie w domu i w pracy.
Rozgoście się i polećcie ze mną. Pozdrawiam - Kolorowa, na skrzydłach wiatru lecąca - Laurka

sobota, 9 marca 2013

Ozdoby Wielkanocne - plastyka w przedszkolu

Króliczki Wielkanocne
Baranki WielkanocneJajka i Kokoszki

6 komentarzy:

 1. Jesteś wielka! Te wielkanocne ozdoby są boskie, Zająca z rolki zrobię z moimi 4 - latkami:)jeśli pozwolisz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Danusiu! Byłam u Ciebie, również sie zachwyciłam, napisałam kilka słów, pozdrawiam cieplutko, bo zima za oknem

   Usuń
 2. Tutaj cudnie, jak zawsze. Uwielbiam Twój blog.
  Opowiem, jak u nas witaliśmy wiosnę na polanie w lesie.
  Pogoda była ładna, lżej ubrani wyszliśmy na pierwszy wiosenny spacer. Zabraliśmy ze sobą kukłę Marzannę- zimową Pannę.
  Na polanie wbiliśmy kukłę w trawę (łatwo nie było), zrobiliśmy ogromne koło i trzymając się za ręce wyrecytowaliśmy wierszyk - Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy. Po czym zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie, żeby Zima nie myslała, że nie jest potrzebna. Pomachaliśmy jej na pożegnanie i zaprosiliśmy ją do nas grudniu... Każde dziecko otrzymało kawałek bibuły i przystroiliśmy naszą Panią Wiosnę.Kolorowe wstążki i bibuła zrobiły swoje :))
  Pani Wiosna pięknie przystrojona, znów utworzyliśmy duże koło, wręczyłam każdemu dziecku kwiatek na patyku i wstążki kolorowe - symbol wiosny. Przywitaliśmy Wiosnę piosenką i w kolorowym pochodzie wróciliśmy do szkoły. Po drodze dzieci wręczały swojego kwiatuszka każdemu, kogo spotkaliśmy po drodze.
  W szkole również wszystkie panie i otrzymały wiosennego kwiatka, a reszta kwiatów przystroiliśmy doniczki. Wiosna do końca dnia była w naszej sali.
  Było bardzo miło :))
  Pozdrawiam, Beata K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Beatko! Dziękuję za pomysł na Powitanie Wiosny... Lubię te wspólne wiersze, piosenki gdy wszystkie grupy są zintegrowane. Zawsze mam ciarki i się wzruszam, no taka już jestem

   Usuń
 3. Pięknie, schludnie, lubię takie blogi, do listy dopisuję, inspirować mnie będziesz, gdy z Małą i Dużą będę szukać pomysłów na kreatywne spędzanie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Kasiu, ja właśnie zgłosiłam się z córeczką do konkursu pisankowego, będziemy więc tworzyć...kupiłyśmy jaja i zdobić będziemy malutkimi stokrotkami i tulipankami. choć dziś mi nos opadł na kwintę, bo katar znowu, oby nie przeszkodził w obecności podczas przygotowań do Wielkanocy i powitania wiosny , pzdr :)kasia (katjem)

  OdpowiedzUsuń