sobota, 9 marca 2013

Ozdoby Wielkanocne - plastyka w przedszkolu

Króliczki Wielkanocne
Baranki WielkanocneJajka i Kokoszki

6 komentarzy :

 1. Jesteś wielka! Te wielkanocne ozdoby są boskie, Zająca z rolki zrobię z moimi 4 - latkami:)jeśli pozwolisz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Danusiu! Byłam u Ciebie, również sie zachwyciłam, napisałam kilka słów, pozdrawiam cieplutko, bo zima za oknem

   Usuń
 2. Tutaj cudnie, jak zawsze. Uwielbiam Twój blog.
  Opowiem, jak u nas witaliśmy wiosnę na polanie w lesie.
  Pogoda była ładna, lżej ubrani wyszliśmy na pierwszy wiosenny spacer. Zabraliśmy ze sobą kukłę Marzannę- zimową Pannę.
  Na polanie wbiliśmy kukłę w trawę (łatwo nie było), zrobiliśmy ogromne koło i trzymając się za ręce wyrecytowaliśmy wierszyk - Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy. Po czym zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie, żeby Zima nie myslała, że nie jest potrzebna. Pomachaliśmy jej na pożegnanie i zaprosiliśmy ją do nas grudniu... Każde dziecko otrzymało kawałek bibuły i przystroiliśmy naszą Panią Wiosnę.Kolorowe wstążki i bibuła zrobiły swoje :))
  Pani Wiosna pięknie przystrojona, znów utworzyliśmy duże koło, wręczyłam każdemu dziecku kwiatek na patyku i wstążki kolorowe - symbol wiosny. Przywitaliśmy Wiosnę piosenką i w kolorowym pochodzie wróciliśmy do szkoły. Po drodze dzieci wręczały swojego kwiatuszka każdemu, kogo spotkaliśmy po drodze.
  W szkole również wszystkie panie i otrzymały wiosennego kwiatka, a reszta kwiatów przystroiliśmy doniczki. Wiosna do końca dnia była w naszej sali.
  Było bardzo miło :))
  Pozdrawiam, Beata K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Beatko! Dziękuję za pomysł na Powitanie Wiosny... Lubię te wspólne wiersze, piosenki gdy wszystkie grupy są zintegrowane. Zawsze mam ciarki i się wzruszam, no taka już jestem

   Usuń
 3. Pięknie, schludnie, lubię takie blogi, do listy dopisuję, inspirować mnie będziesz, gdy z Małą i Dużą będę szukać pomysłów na kreatywne spędzanie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Kasiu, ja właśnie zgłosiłam się z córeczką do konkursu pisankowego, będziemy więc tworzyć...kupiłyśmy jaja i zdobić będziemy malutkimi stokrotkami i tulipankami. choć dziś mi nos opadł na kwintę, bo katar znowu, oby nie przeszkodził w obecności podczas przygotowań do Wielkanocy i powitania wiosny , pzdr :)kasia (katjem)

  OdpowiedzUsuń